GymBeam BIO RBD Kokosový olej 1430 gCena: 139 Kč / 5,25 EUR


-
+

Popis

BIO RBD Kokosový olej se vyrábí procesem rafinace ze sušené kokosové dužiny v BIO kvalitě. Vyznačuje se vysokým bodem zakouření, bílou barvou a tím, že nemá kokosovou vůni ani chuť. Díky svým vlastnostem se stal oblíbeným rostlinným tukem při vaření, pečení, smažení nebo fritování, protože nemění chuť ingrediencí při přípravě jídel a nepřepaluje se.

BIO RBD Kokosový olej je rostlinný tuk ideální na zdravější vaření, pečení, fritování a smažení

BIO RBD Kokosový olej je rostlinný tuk v BIO kvalitě, který pochází ze sušené kokosové dužiny nazývané kopra. Zkratka RDB znamená, že se jedná o rafinovaný, bělený a deodorizovaný kokosový olej. Většinu jeho složení tvoří triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (MCT), které jsou v těle zodpovědné za jeho metabolický efekt. Vyrábí se procesem rafinace, při které se z lisované kopry uvolňuje olej. Ten je později zahřívaný při vysokých teplotách kvůli deodorizaci a filtrovaný, aby se z něj odstranily všechny nečistoty a zbylé bakterie. Výsledný BIO RBD Kokosový olej je proto bez vůně, bez kokosové chuti, ale s vysokým bodem zakouření, který se pohybuje mezi 200-230 °C.

Právě díky svým vlastnostem je BIO RBD Kokosový olej oblíbenou ingrediencí v kuchyni. Můžete ho použít při vaření, pečení, smažení i fritování, protože se nepřepaluje a na rozdíl od panenských olejů nemění chuť surovin. Má tuhou konzistenci, pokud ho uskladníte při teplotě do 23 °C, a tak ho můžete využít i jako náhradu másla, nebo do krému nebo pomazánek. Má čistě rostlinné složení a pochází z ekologického zemědělství, proto je vhodný i pro vegany nebo milovníky zdravého životního stylu.

Využití BIO RBD kokosového oleje ale nekončí jen u vaření. Jeho účinky jsou populární i v kosmetice, kde se používá na přípravu krému, balzámů nebo mastí vhodných na pokožku, pleť a vlasy.

BIO RBD Kokosový olej - GymBeam

BIO RBD Kokosový olej a jeho výhody

  • je rostlinný tuk v bio kvalitě
  • jedná se o kokosový olej rafinovaný, bělený a zbavený vůně
  • má vysoký bod zakouření
  • je vhodný na zdravější vaření, pečení, smažení
  • jeho účinky můžete využít i při péči o pleť, pokožku a vlasy
  • je vhodný i pro vegany

Složení

BIO RBD (rafinovaný, bělený, deodorizovaný) kokosový olej.

Dávkování

Je vhodný na použití při pečení, vaření nebo smažení.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty 100 g
Energetická hodnota 3 700 kJ / 884kcal
Tuky 100 g
z toho nasycené tuky 91 g
Sacharidy 0 g
z toho cukry 0 g
Bílkoviny 0 g
Sůl 0,0 g

Upozornění

Uchovávejte na suchém a chladném místě. Chraňte před přímým slunečním zářením.