GymBeam L-Threonin 90 kaps.Cena: 99 Kč / 3,74 EUR


-
+

Popis

L-Threonin je esenciální aminokyselina, kterou si naše tělo nedokáže samo vytvořit. V organismu ale hraje důležitou roli. Je například jednou ze základních stavebních složek bílkovin. I proto ho používají zejména aktivní jedinci. Významnou roli hraje také v metabolismu molekuly acetyl-CoA.

L-Threonin patří mezi esenciální aminokyseliny a je jednou ze základních stavebních složek bílkovin

L-Threonin je esenciální aminokyselina, kterou si naše tělo nedokáže samo vyrobit. Je proto potřeba myslet na její pravidelné doplňování. Kromě koncentrované formy suplementu ho najdeme třeba také v mase, sýrech, některých luštěninách a sezamu. V těle se threonin podílí na mnoha procesech. Účastní se například metabolismu molekuly acetyl-CoA, která hraje roli při oxidaci mastných kyselin a biosyntéze lipidů v těle. Kromě toho je jednou ze základních stavebních složek bílkovin, které jsou důležité pro růst a udržení svalové hmoty, stejně jako k udržení zdravých kostí.

L-Threonin se nejčastěji rozkládá na acetaldehyd a glycin. Ten je zase důležitý pro syntézu kolagenu, který je klíčovou složkou pojivových tkání. Různé typy kolagenu tak najdeme například v kůži, kostech, šlachách a chrupavkách. Příjem L-Threoninu má tak význam pro aktivní sportovce, ale i ostatní lidi, kteří chtějí pečovat o zdraví svého pohybového aparátu a jde jim o efektivní metabolismus tuků.

L- Threonine - GymBeam

L-Threonin a jeho výhody

  • je esenciální aminokyselina
  • účastní se syntézy lipidů v těle
  • je jednou ze základních stavebních složek bílkovin
  • je vhodný pro sportovce i neaktivní lidi

Složení

L-Treonin, objemové činidlo (mikrokrystalická celulóza), protihrudkující činidlo (stearan hořečnatý), hypromelózová tobolka.

Dávkování

Užívejte 1 kapsli 1-3 krát denně.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty 3 kapsle *RI
L-Treonin 1500 mg **

**Referenční příjem dospělého člověka není stanoven

Upozornění

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Produkt není náhradou pestré a vyvážené stravy. Produkt není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí. Uchovávejte na suchém místě mimo přímé sluneční záření při pokojové teplotě.