GymBeam Vápník 120 tblCena: 152 Kč / 5,75 EUR


-
+

Popis

Vápník je jednou z nejdůležitějších minerálních látek pro náš organismus. Je ve formě tablet a v jedné dávce obsahuje 400 mg vápníku. Díky tomu vám může výrazně pomoci naplnit jeho denní příjem. Vápník má pozitivní vliv na několik biologických procesů. Nejvíce je však známý podporou kostí a zdraví zubů.

Vápník - klíčová minerální látka pro zdraví kostí, zubů a správné fungování organismu

Vápník patří ke klíčovým minerálním látkám, které mají na náš organismus nepostradatelný vliv. Největším zdrojem vápníku bývají mléčné výrobky a některé druhy zeleniny. Jeho využitelnost je však různá a ne z každého zdroje dokážeme získat potřebné množství. Proto by jeho suplementaci měli zvážit nejen ti, kteří nefandí mléku a mléčným výrobkům. Další z výhod je, že vápník v této formě je vhodný i pro vegany. Ti svým způsobem stravování nemusí přijímat jeho dostatek, jelikož nekonzumují mléčné výrobky. Tento výživový doplněk tak může veganům pomoci doplnit obsah vápníku v organismu.

Zpozornět by měli i sportovci, protože vápník je potřebný k udržení zdravých kostí a přispívá k normálnímu fungování svalů. Právě kosti a svaly mohou být nadměrně zatěžovány tréninkem a je nutné dát jim dostatečnou podporu v podobě výživy. Vápník navíc udržuje i zdravé zuby a jeho optimální příjem se vám může odvděčit zářivým a hlavně zdravým úsměvem.

Ten vás neopustí ani během náročných dnů, protože vápník přispívá také ke správné látkové přeměně, která je důležitá pro tvorbu energie. Svou roli hraje také v procesu dělení buněk a má vliv i na trávicí systém. Přispívá totiž ke správnému fungování trávicích enzymů, které jsou základním předpokladem pro zdravé trávení. Příjem vápníku mohou ocenit i lidé, kteří mají problémy se srážlivostí krve, protože přispívá k jejímu znormalizování.

Vápník má formu tablet a je tak velmi pohodlný k užívání. V jedné dávce obsahuje až 400 mg vápníku. Proto je ideální jako doplněk stravy, který pomůže ke splnění denní doporučené dávky této mimořádně důležité minerální látky.

Vápník - GymBeam

Vápník a jeho výhody

 • doplněk stravy s obsahem 400 mg vápníku v jedné dávce
 • jde o jednu z nejdůležitějších minerálních látek pro lidský organismus
 • je potřeba k udržení zdravých kostí a zubů
 • přispívá k normálnímu fungování svalů
 • má podíl na správné látkové přeměně důležité pro tvorbu energie
 • hraje důležitou roli v procesu dělení buněk
 • přispívá ke správnému fungování trávicích enzymů
 • má vliv na normální srážlivost krve
 • je vhodný i pro vegany
 • má formu tablet, a proto je pohodlný na užívání
 • může pomoci k naplnění optimální denní dávky vápníku

Složení

Citrát vápenatý, objemové činidlo (mikrokrystalická celulóza), protihrudkující činidla (fosforečnan vápenatý, stearan hořečnatý).

Dávkování

Užívejte 1 tabletu 1-2krát denně.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty1 dávka (2 tablety)*RI
Vápník 400 mg 50%

**Referenční hodnota příjmu průměrné dospělé osoby (8400 kJ/ 2000 kcal).

Upozornění

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Produkt není náhradou pestré a vyvážené stravy. Produkt není určen pro děti. Těhotné a kojící ženy by měly užívání produktu konzultovat s lékařem. Skladujte mimo dosah malých dětí. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením.