GymBeam Vitamín B12 90 tblCena: od 104 Kč / 3,94 EUR

bez príchute
104 Kč
3,94 EUR

Popis

Vitamin B12 (kobalamin) je důležitý pro správnou funkci nervového systému a psychiky, pro proces dělení buněk a pro funkci imunitního systému. Zároveň se podílí na snižování únavy a vyčerpání. Mohou z něj benefitovat i vegetariáni a vegani a obecně je ideální pro každého, kdo chce pečovat o své zdraví.

Vitamín B12 se podílí na funkci nervového systému a psychiky a zároveň přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání

Vitamín B12, nazývaný také kobalamin, je důležitý vitamín skupiny B, známý svými mnoha zdravotními benefity. Přispívá ke správnému fungování imunitního a nervového systému, jakož i psychiky. Zároveň se podílí na správné látkové výměně, důležité pro tvorbu energie, což ocení sportovci, kteří chtějí podávat maximální výkony. Může být užitečný nejen při fyzicky náročných činnostech, ale i při těch psychických, protože se podílí na snižování únavy a vyčerpání. Díky tomu může mít vliv na celkový pocit vitality a výkonnosti.

Tento vitamín také přispívá ke správné tvorbě červených krvinek a optimálnímu metabolismu homocysteinu. Navíc hraje důležitou roli v procesu dělení buněk, proto je jedním z vitaminů, které jsou pravidelně zmiňovány v souvislosti s těhotenstvím. Vitamin B12 je vhodný také jako doplněk stravy pro vegetariány a vegany. Tento vitamin se totiž nachází téměř výhradně v živočišných potravinách a u lidí, jejichž strava je založena na rostlinné stravě, může být riziko jeho nedostatku vyšší. Doplněk stravy by proto v jejich případě mohl být dobrým způsobem, jak mu předcházet.

Vitamin B12 - GymBeam

Vitamín B12 a jeho výhody

  • je známý jako kobalamin
  • patří do skupiny vitamínů B
  • přispívá ke správnému fungování imunitního systému
  • podílí se na funkci nervové soustavy a psychiky
  • je důležitý pro správnou látkovou výměnu důležitou pro tvorbu energie
  • podílí se na snížení únavy a vyčerpání
  • přispívá k tvorbě červených krvinek
  • hraje roli v procesu dělení buněk
  • je vhodný pro vegetariány a vegany

Složení

Plnivo (mikrokrystalická celulóza), vitamín B12 (1% kyanokobalamin), protispékavé činidlo (stearan hořečnatý).

Dávkování

Jako doplněk ke stravě užívejte 1 tabletu 1x denně.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty 1 dávka (1 tab)
Vitamín B12 (jako kyanokobalamin) 100 μg

Upozornění

Doplněk stravy. Výrobek není náhradou pestré a vyvážené stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Minimální trvanlivost: uvedena na obalu.