OstroVit Nutvit 100% peanut + sesame butter 500g arašídovo sezamové másloCena: 127 Kč / 4,79 EUR


-
+

Popis

Nutvit 100% peanut + sesame butter 500g arašídovo sezamové máslo

Lahodné a křupavé arašídy jsou jedním z oblíbených olejnatých semen, které lidstvo zná po staletí. Obsahují vysoké množství významných živin nezbytných pro udržení zdraví a pohody.
Arašídy jsou vysokoenergetické, obsahují minerály, vitamíny a antioxidanty, které jsou nezbytné pro správné fungování organismu. Mají vysokou dávku nenasycených mastných kyselin, které ovlivňují činnost srdce, mozku a regulují hladinu cholesterolu. Přítomnost bílkovin a aminokyselin umožňuje správný růst a vývoj tkání a silné antioxidanty eliminují škodlivé účinky volných radikálů a posilují imunitní systém.
Arašídy mají navíc řadu vitamínů B a minerálů jako je měď, mangan, draslík, vápník, železo, hořčík, zinek a selen.

Sezamová semínka pozitivně ovlivňují psychofyzickou kondici organismu, snižují krevní tlak, regulují hladinu cholesterolu, posilují kostní tkáň, ovlivňují správný vývoj a růst tkání a svalů, přispívají ke zlepšení trávení a usnadňují detoxikaci organismu.
Obsahují mnoho živin, včetně vitamínů, minerálů, přírodních olejů a organických sloučenin. Sezam má vysokou dávku vápníku, železa, hořčíku, fosforu, manganu, mědi, zinku, thiaminu, vitamínu B6 a kyseliny listové.
Složení:
Pražené arašídy 90%, pražený sezam 10%.
Průměrné nutriční informace ve 100 g výrobku:
Energetická hodnota2557 kJ
Sacharidy - uhlohydráty8.4 g
Sůl0.01 g
Tuky51 g
Z toho cukry4.4 g
Z toho nasycené mastné kyseliny6.3 g
Bílkoviny - proteiny28 g
Energetická hodnota618 kCal