Penco Energy gel 670g 500mlCena: 367 Kč / 13,85 EUR

citron
367 Kč
13,85 EUR
malina
367 Kč
13,85 EUR
pomeranč
367 Kč
13,85 EUR
slaný karamel
367 Kč
13,85 EUR

Popis

Energy gel 500 g

Energy Gel v ekomickém a ekologickém balení. 19 dávek skvělého gelu bez přidaných zahušťovadel.

◾speciální směs maltodextrinů a jednoduchých cukrů
◾antioxidační systém – vitamíny C a E
◾ionty sodíku a draslíku

Ve Vašich nohách je x-tý kilometr. Vaše svaly již vyčerpaly své zásoby paliva. Nohy jsou stále těžší, každé došlápnutí je namáhavější a pomalejší než to předchozí, nemáte energii, ztrácíte sílu, zatímco před Vámi jsou ještě desítky či stovky metrů do cíle. Je to tvrdé, nechcete padnout únavou.

Nezbytnou podmínkou pro pokračování ve výkonu vysoké intenzity je zpomalení úbytku sacharidových zásob (svalového glykogenu) a právě pro tuto chvíli je tu Penco Energy Gel - unikátní energetický gel, založený na kombinaci sacharidů, elektrolytů a antioxidantů. Penco Energy Gel zvyšuje hladinu sacharidového „paliva“ před, během a po zátěži. Obsahuje speciální směs komplexních sacharidů (maltodextrinů) ajednoduchých cukrů (glukózy a fruktózy). Přítomné ionty Na+ (sodíku) a K+ (draslíku) doplňují tyto minerály, ztracené potem během náročného výkonu. Penco Energy Gel je obohacen vitamíny C a E, které přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem, jehož nebezpečí hrozí zejména při extrémní fyzické zátěži. Navíc vysoký obsah vitamínu C (120 mg v každé dávce, tj. až 150% doporučeného denního příjmu) pomáhá při náročných sportovních výkonech udržovat normální energetický metabolismus, posilovat imunitní systém a potlačovat únavu a předčasné vyčerpání.

Pokud sportovec před zátěží vhodně doplní živiny a energii, vystačí mu "palivo" ve formě glykogenu, který je uložen ve svalových a jaterních buňkách, přibližně na jednu hodinu. Po této době je glykogen vyčerpán, výrazně poklesne hladina krevního cukru a výsledkem tohoto stavu je fyzická a psychická únava. Ta brání nejen podání kvalitního sportovního výkonu, ale vzhledem k tomu, že mozek nedostává potřebné palivo-glukózu, zpomaluje svou činnost. Navíc zhoršená komunikace mezi mozkem a svaly může být příčinou nesprávného rozhodnutí v rozhodující okamžik závodu nebo zápasu. K normální činnosti nervové soustavy a snížení míry únavy přispívá také vysoký obsah vitamínu C. Jedna dávka poskytuje 120 mg vitamínu C a 413 kJ okamžité energie. Nárůst energie pocítíte nejpozději do 5-10 min.
Složení:
maltodextriny, voda, glukóza, fruktóza, regulátor kyselosti: kyselina citrónová, vitamín C (L-askorbová kyselina), citronan sodný, citronan draselný, chlorid sodný, aroma, konzervační látky: sorban draselný a benzoan sodný, barvivo: β karoten, vitamín E (DL-α-tokoferyl-acetát)
Průměrné nutriční informace ve 100 ml výrobku:
Energetická hodnota1180 kJ
Sacharidy - uhlohydráty68 g
z toho cukry24 g
Bílkoviny - proteiny0.1 g
sůl0.4 g
Tuky0.15 g
Energetická hodnota280 kCal
Vitamíny a minerály ve 100 ml výrobku:
Draslík170 mg
Vitamín E - tokoferol29 mg
Sodík170 mg
Dávkování:
POUŽITÍ: Podle předpokládané délky a intenzity zátěže nalijte do lahvičky pro opakované použití „Soft Flask“ až 5 dávek Penco®Energy Gelu, tj. 175 g / 135 ml. Před použitím lahvičky odstraňte z uzávěru ochrannou folii. Gel v „Soft Flask“ spotřebujte do druhého dne. Ekonomické balení po otevření uchovávejte v lednici a spotřebujte do 3 měsíců. „Soft Flask“ po použití důkladně vypláchněte vodou a nechte vyschnout. DÁVKOVÁNÍ: 5 - 10 min před výkonem se používá 1 dávka (asi 35 g / 27 ml), během výkonu každých 30 min nebo podle potřeby další dávka. Penco®Energy Gel se jednoduše vytlačuje do úst skousnutím ventilku lahvičky Soft Flask. Bez skousnutí bezpečnostního ventilku nemůže dojít k samovolnému úniku gelu. Každá dávka se zapije 200-300 ml vody nebo hypotonického nápoje. Maximální doporučená denní dávka je 175 g/135 ml. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Dbejte na různorodou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. V případě jakýchkoli obtíží po užití přípravku přerušte jeho užívání.