Vážení zákazníci, po dobu rekonstrukce Koterovské ulice, můžete také využít náš zadní vchod. Mapka v kontaktech.
4. července bude naše prodejna na Koterovské uzavřena, děkujeme za pochopení.

Sonnentor BIO Chilli mleté 40 gCena: 71 Kč / 2,45 EUR


-
+

Popis

BIO Chilli mleté je koření, které doma musí mít každý milovník ostrých jídel. Je vyrobené z papriky křovité, která má díky obsaženému kapsaicinu na svědomí pálení jazyku. Skvěle se hodí do polévek, omáček, těstovin a dalších pokrmů, které chcete povýšit na novou úroveň pálivosti. Neobejde se bez něj indická, mexická, vietnamská ani thajská kuchyně. Ti odvážnější mohou chilli přidat i do dezertů, skvěle si totiž rozumí s ovocem či čokoládou.

BIO Chilli mleté - koření, které nesmí chybět v kuchyni milovníků pálivých jídel

BIO Chilli mleté je základní koření, které vašim pokrmům propůjčí ohnivou pálivost. Vyrábí se z papriky křovité (Capsicum frutescens), která je známá svým obsahem kapsaicinu. Tento rostlinný alkaloid je zodpovědný za pálivost papriček, neboť vyvolá dráždění v jakékoliv tkáni, se kterou přijde do styku. To je také důvod, proč se kromě pokrmů přidává chilli i do hřejivých mastí či spalovačů tuku. Nejčastěji ho však pravděpodobně využijete při přípravě jídel. Skvěle se hodí do polévek, omáček, těstovin a jakýchkoliv jiných pokrmů, kterým chcete přidat trochu exotické ostrosti. Chilli con carne, guláš nebo guacamole se bez chilli jen těžko obejde. Možná vás však překvapí, že se dá použít i do smoothies či dezertů. Perfektně si totiž rozumí například s čokoládou a ovocem. Pokud budete chilli používat při vaření, dejte si pozor na množství. Ne každému je pálivá chuť příjemná.

BIO Chilli mleté pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a neobsahuje přídatné látky. Je ručně balené do recyklovatelného eko obalu, což potěší všechny lidi, kterým není lhostejná naše planeta.

BIO Chilli mleté a jeho výhody

  • koření vytvořené z papriky křovité
  • neobsahuje přídatné látky
  • je v BIO kvalitě
  • má intenzivní ostrou chuť
  • ideální pro přípravu pálivých pokrmů
  • ozvláštní i smoothies a dezerty
  • je v eko balení
  • je ručně balené

Složení

BIO chilli mleté

Upozornění

Skladujte v uzavřeném obalu na chladném a suchém místě.

Mohlo by Vás také zajímat