VanaVita BIO Mouka ze zelených banánů 400 gCena: 129 Kč / 4,61 EUR


-
+

Popis

BIO Mouka ze zelených banánů je bezlepková alternativa klasické pšeničné mouky. Vyrábí se usušením a mletím zelených banánů (plantainů) té nejvyšší kvality. Neobsahuje cukr, ale naopak se pyšní vysokým podílem vlákniny. Díky své neutrální chuti se skvěle hodí pro přípravu sladkých i slaných jídel.

BIO Mouka ze zelených banánů neobsahuje lepek ani cukr, a je tak ideální volbou pro přípravu zdravých dobrot

BIO Mouka ze zelených banánů je skvělou bezlepkovou alternativou klasické pšeničné mouky. Vyrábí se ze zelených banánů (plantainů), které se nasuší a pak najemno namelou. I když je mouka z ovoce, neobsahuje cukr. Není tedy sladká, ale spíše chuťově neutrální. Díky tomu se dá skvěle použít pro přípravu palačinek, koláčů i jiných dezertů. Stejně tak ji ale můžete přidat i do slaných pokrmů. Perfektně například zahustí polévky či omáčky. Když ji budete používat, myslete na to, že má specifické vlastnosti. Je jemná, lehká a při nahrazení bude ideální, když použijete o čtvrtinu menší množství ve srovnání s klasickou pšeničnou moukou.

Velkou předností BIO Mouky ze zelených banánů je její obsah cenných mikroživin, a především vlákniny, která je důležitá pro zdravé trávení. Můžete ji tak přidat do jakéhokoliv pokrmu, který chcete obohatit o mikronutrienty. Výhodou této mouky je, že nepotřebuje tepelnou úpravu. Můžete ji tak přidat i do smoothies, kaší a dalších dobrot. Tím vytvoříte lahodný pokrm s perfektní konzistencí, který bude navíc plný potřebných živin. Na BIO Mouce ze zelených banánů si navíc mohou pochutnat i celiaci a lidi, kteří se z jakéhokoliv důvodu vyhýbají lepku nebo cukru.

BIO Mouka ze zelených banánů a její výhody

  • bezlepková alternativa klasické pšeničné mouky
  • neobsahuje cukr
  • má vysoký podíl vlákniny
  • je chuťově neutrální
  • hodí se pro přípravu sladkých i slaných pokrmů
  • využijete ji v teplé i studené kuchyni

Složení

BIO Mouka ze zelených banánů (plantajnů) (Musa paradisiaca).

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty 100 g *RI per 100 g
Energetická hodnota 1447 kJ / 346 kcal 17,2 %
Tuky 0,7 g 0,7 %
z toho nasycené tuky 0 g 0 %
Sacharidy 75 g 28,8 %
z toho cukry <0,5 g <0,6 %
Vláknina 10 g -
Bílkoviny 3,9 g 7,8 %
Sůl 0,30 g 5 %

Upozornění

Uchovávejte na suchém a chladném místě. Chraňte před přímým slunečním zářením.