Viridian G.T.F. Chromium Complex 90 kapslíCena: 631,- CZK / 23,36 EUR


Popis

Komplex zinku, ALA a chromu

G.T.F. CHROMIUM COMPLEX

G.T.F. Chromium Complex je komplexní doplněk stravy zaměřený na podporu v oblasti, kontroly krevního cukru, kontroly hladiny cholesterolu, kontroly hmotnosti, inzulinové sensitivity, kontroly chuti k jídlu, zpomalení stárnutí a také při problémech s akné.

Pro podporu při nadměrném přejídání či neustále chuti na sladké je vhodnější využít doplněk Chromium & Cinnamon Complex (díky obsahu skořice).

Co je to G.T.F.?

G.T.F. je zkratka pro glukózový toleranční faktor, molekulu, která spolu s inzulinem obstarává přenos cukru do buněk, kde je přeměňován na energii. Tato molekula je tvořena chromem, niacinem (vitamínem B3), glycinem, cysteinem a kyselinou glutamovou.
Při normální hladině chromu v organismu pracuje GTF tak, že stabilizuje hladinu inzulinu a cukru. Jakmile je však v těle chromu nedostatek, začíná GTF hladinu cukru ovlivňovat negativně – klesá a přichází vyčerpání či nevolnost. Dlouhodobý nedostatek chromu je pak průvodním jevem diabetu.

Chrom v bioaktivní formě

Pro doplnění chromu do organismu je nejvhodnější bioaktivní forma – pikolinát chromitý, tedy jedna molekula chromu spojená se třemi molekulami kyseliny pikolinové.

Mimo zmíněných oblastí (krevní cukr, cholesterol, hmotnost a chuť k jídlu) bylo výzkumem potvrzeno, že účinky chromu mohou souviset s hladinou hormonu dehydroepiandrosteronu (DHEA), jehož účinky významně souvisí se zpomalením stárnutí.

Hladinu inzulinu a glukózy v těle je mimo jiné také spojena s projevy akné, při její stabilizaci tak lze očekávat i zlepšení v této oblasti.

Kyselina alfa lipoová

Účinky kyseliny alfa lipoové souvisí s přeměnou sacharidů na energii. Jakmile se začne cukr metabolizovat na energii, je zprvu přeměněn na kyselinu pyrohroznovou, která je následně rozkládána komplexem látek zahrnujícím kyselinu alfa lipoovou, niacin a thiamin. Účinky kyseliny alfa lipoové rovněž souvisí s ochranou organismu proti oxidačnímu stresu.

Zinek

Současné výzkumy ukazují na to, že účinky zinku souvisí s ochranou organismu proti oxidačnímu stresu, prevencí diabetu a hypertenze.

Produkt je vhodný pro všechny jedince zaměřené na:

- Hladinu krevního cukru
- Hladinu cholesterolu
- Kontrolu hmotnosti
- Insulinovou senzitivitu
- Kontrolu chuti k jídlu
- Zpomalení stárnutí
- Potlačení akné

Čistota produktu

- Všechny složky jsou 100% aktivní
- Produkt je oficiálně certifikován autorizačním úřadem Soil Association jako organický produkt s garantovaným ekologickým původem použitých ingrediencí.
- Použita je výhradně forma kvalitních kapslí rostlinného původu, s obsahem volného prášku (značka Viridian Nutrition nevyužívá formu levnějších tablet z důvodu vysokého obsahu balastních pojiv a lepidel, která mohou tvořit až 50% tablety)
- Produkt neobsahuje geneticky modifikované, či ozařované složky
- Neobsahuje složky živočišného původu: vhodné pro vegany
- Neobsahuje konzervační prostředky, umělá barviva, pšeničný lepek, pšenici, laktózu, přidané cukry, kvasnice, stearát hořečnatý, kyselinu stearovou
– Složky obsažené v produktu pochází z plodin a rostlin od malých lokálních producentů. Jednou z klíčových zásad Viridianu je právě podpora místních farmářů a výrobců (nikoli nadnárodních korporací), s nimiž má velmi korektní a férové vztahy. Viridian tak naplňuje svoje heslo etické vitamíny a rovněž díky tomu garantuje kvalitu svých doplňků, protože má přehled o celém výrobním procesu – doslova od semínka až po finální produkt.

Balení: 90 kapslí (41,1 g)
Složení:
Složení v 1 veganské kapsli: zinek 10 mg (100 % RHP*) (pikolinát zinečnatý), kyselina alfa lipoová 10 mg, chrom 200 μg (500 % RHP*) (pikolinát chromitý), na bázi vojtěšky 144 mg, spiruliny 48 mg a borůvky 48 mg, obal kapsle hydroxypropyl-methylcelulóza. *Referenční hodnota příjmu vitamínů a minerálních látek.
Dávkování:
Dávkování: Berte 1 – 3 kapsle denně s jídlem nebo dle doporučení lékaře. Upozornění: Nevhodné pro děti, těhotné akojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není náhrada pestré stravy. Skladujte v chladnu a suchu, mimo dosah dětí.

Mohlo by Vás také zajímat

product

Viridian Curcumin Complex 90 kapslí

1 545,- CZK
1 354,- CZK / 50,16 EUR
-13 %
product

Viridian Vitamin K2 90 kapslí

970,- CZK / 35,93 EUR
product

LSP zero + Zero moringa 750 g

999,- CZK
900,- CZK / 33,33 EUR
-10 %
product

Viridian L-Theanine & Lemon Balm 90 kapslí

989,- CZK
873,- CZK / 32,34 EUR
-12 %
product

Viridian Vitamin E 330mg 400iu 90 kapslí

1 029,- CZK
873,- CZK / 32,34 EUR
-16 %
product

Viridian Ester C 950 mg 90 kapslí

887,- CZK
825,- CZK / 30,54 EUR
-8 %