Vitaland Zinek forte 30 kapslíCena: 107 Kč / 4,04 EUR


-
+

Popis

Zinek forte 30 kapslí

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin, zásad, cukrů, makroživin, mastných kyselin a vitamínu A. Patří mezi antioxidanty a napomáhá tak k ochraně buněk před působením volných radikálů.

Nedostatek zinku může způsobovat únavu, časté změny nálad a další psychické projevy. Dále dochází ke zhoršení kůže po celém těle. Kůže je suchá, hrubá, déle se hojí drobná poranění, rozvíjí se dermatitida (zánět kůže), tvoří se puchýřky nebo praskliny.

Dostatečný příjem zinku je nutný hlavně v období těhotenství a u pacientů, kteří trpí cukrovkou (diabetes mellitus typu I i II), také je vhodný pro posílení imunity.
Složení:
Látka protispékavá: mikrokrystalická celulóza; želatinová kapsle (želatina, barvivo: oxid titaničitý), citrát zinečnatý, látka protispékavá: stearan hořečnatý.

Může obsahovat stopy sóji, mléka, korýšů, vajec a lepku.
Průměrné nutriční informace v 1 kapsli:
Zinek15 mg
Dávkování:
1 kapsle denně. Upozornění: Přípravek není určen dětem. Uchovávejte mimo dosah dětí. Není náhradou pestré stravy. Přípravek uchovávejte v dobře uzavřeném obalu, v suchu a chladu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Po otevření spotřebujte do 6 měsíců.