Vážení zákazníci, po dobu rekonstrukce Koterovské ulice, můžete také využít náš zadní vchod. Mapka v kontaktech.

Xucker Meruňkový džem 220 gCena: 109 Kč / 4,11 EUR


-
+

Popis

Meruňkový džem má oproti podobným produktům o 80 % méně cukru, neboť je doslazovaný xylitolem. Neobsahuje žádné konzervanty ani barviva, a naopak se může pyšnit 75,7% podílem meruněk, díky čemuž vynikne opravdová ovocná chuť. Džem se dá použít do dezertů nebo namazat například na pečivo.

Meruňkový džem s nízkým obsahem cukru a 75,7% podílem meruněk, bez konzervantů a barviv

Meruňkový džem vyniká svým 75,7% podílem meruněk, díky čemuž si můžete vychutnat nefalšovanou ovocnou chuť bez zbytečných konzervantů a barviv. Kromě toho oceníte i nízký podíl cukru, oproti podobným výrobkům ho má tento džem o 80 % méně. O sladkou chuť však nebudete ochuzení, postará se o ni xylitol, který má nižší kalorickou hodnotu, a tak si na džemu mohou pochutnat i lidé, kteří se snaží hubnout. 100 gramů má jen 106 kcal, takže si můžete dopřát i větší vrstvu, aniž by vám zásadně narostl denní příjem kalorií.

V kuchyni pro něj najdete mnoho využití. Můžete s ním promazávat dezerty, přidávat do těsta nebo si ho třeba namazat na pečivo k snídani. Jeho lahodná meruňková chuť vynikne v každém případě.

Meruňkový džem - Xucker

Meruňkový džem a jeho výhody

  • má 75,7% podíl ovoce
  • obsahuje o 80 % méně cukru
  • 100 g má pouze 106 kcal
  • ideální do dezertů nebo na potření pečiva
  • je vhodný pro vegany i diabetiky
  • je bez zbytečných konzervantů a barviv

Složení

Meruňky (75,7 %), sladidlo: xylitol; želírující činidla: pektin, dextróza, okyselovací činidlo: kyselina citrónová.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty100 g
Energetická hodnota 447 kJ / 106 kcal
Tuky <0.5 g
z toho nasycené tuky 0 g
Sacharidy 29 g
z toho cukry 6,1 g
z toho vícesytné alkoholy 23 g
Bílkoviny 0,7 g
Sůl 0,04 g

Upozornění

Skladujte na suchém a chladném místě. Po otevření uchovávejte produkt v ledničce a spotřebujte do 10 dní. Produkt může mít v případě nadměrné konzumace projímavý účinek. Uchovávejte mimo dosah zvířat, protože i malé množství xylitolu může být pro psy nebezpečné. Naopak kočky tolerují xucker xylitol bez problémů.

Dextróza v produktu se aktivně nepoužívá pro slazení. Jde o složku pektinu používaného na želatinování z přírodních surovin. Bez přidání dextrózy nelze zaručit funkční kvalitu pektinu. Obsah je však zanedbatelný a nemá téměř žádný vliv na celkový obsah cukru.