GymBeam Gotu kola 90 kaps.Cena: 199 Kč / 7,51 EUR


-
+

Popis

Gotu kola obsahuje výtažek z pupečníku asijského (Centella asiatica), který možná znáte i pod názvem Brahmi. Extrakt z této rostliny patří mezi oblíbená nootropika. Ta se užívají zejména s cílem podpory mozkových funkcí, jako je paměť, koncentrace nebo učení. Hodí se tak lidem s intelektuálně náročným zaměstnáním nebo studentům připravujícím se na zkoušky.

Gotu kola patří mezi nootropika, která se spojují s pozitivním vlivem na paměť, koncentraci a myšlení

Gotu kola obsahuje extrakt z pupečníku asijského (Centella asiatica), který je už po staletí ceněný pro blahodárné účinky na mozek a celý organismus. Tato rostlina, kterou možná znáte i pod názvem Brahmi nebo Kodavan, pochází z Asie, kde je tradiční součástí ajurvédy. Její popularita však v poslední době vzrostla po celém světě. Dnes tak patří mezi oblíbená nootropika, která jsou ceněna pro své účinky na paměť, koncentraci a myšlení.

Za pozitivním vlivem Gotu koly na mozkové funkce nejspíš stojí její schopnost aktivovat protein BDNF (Brain-derived Neurotrophic Factor). Ten se podílí na zachování a růstu mozkových buněk (neuronů). Nemá vliv na jejich množství, ale spíš na to, jak daleko se rozvětvují jejich dendrity (výběžky neuronů vedoucí signály). Díky tomu má vliv i na neuroplasticitu mozku, která úzce souvisí s pamětí a myšlením.

Tento doplněk je díky svým vlastnostem ideální pro lidi, kteří potřebují zostřit smysly, udržet bdělost a lépe se soustředit v práci či škole. Nejvíce jej ocení jedinci, kteří mají náročné studium nebo kreativní, manažerskou či jinak duševně náročnou práci.

Gotu kola se rovněž spojuje s udržením mladistvé pleti. Může mít totiž vliv na snížení aktivity enzymů, které rozkládají kolagen, a zároveň dokáže zvýšit syntézu této pojivové tkáně. Optimální množství kolagenu je jedním z faktorů ovlivňujících správnou hydrataci a pružnost pokožky. Tento produkt je tak vhodný i pro lidi, kteří se o ni chtějí co nejlépe starat.

Kromě toho může výtažek z této rostliny působit blahodárně i na srdce a oběhový systém. Proto jej vyhledávají rovněž lidé, kteří chtějí maximálně pečovat o své kardiovaskulární zdraví.

Gotu kola má v tomto produktu formu praktických kapslí a díky čistě rostlinnému složení je vhodná i pro vegany.

Gotu kola a její výhody

  • přírodní doplněk s výtažkem z pupečníku asijského (Centella asiatica)
  • označuje se také jako Brahmi nebo Kodavan
  • patří mezi nootropika, která se spojují s lepší pamětí a koncentrací
  • vhodná pro lidi, kteří se starají o zdraví srdce a oběhového systému
  • je vhodná i pro péči o pokožku
  • ideální pro studenty a lidi s duševně náročnou prací
  • má formu praktických kapslí
  • je vhodná i pro vegany

Složení

Pupečník asijský (Centella asiatica) (prášek z nadzemních částí rostliny), hypromelózová kapsle.

Dávkování

Užívejte 2 kapsle denně.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty 2 kapsle *RI
Pupečník asijský (Centella asiatica) 1000 mg *

*Referenční příjem dospělého člověka není stanoven.

Upozornění

Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Produkt není náhradou pestré a vyvážené stravy. Produkt není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí. Uchovávejte na suchém místě mimo přímé sluneční záření při pokojové teplotě.