AKCE - doprava přes Balíkovnu České pošty jen 39,-


GymBeam Ca-Zn-Mg 60 tblCena: 79 Kč / 2,82 EUR


Popis

Ca-Zn-Mg je komplex minerálních látek obsahující především vápník, zinek a hořčík. Díky zmíněnému vápníku ovlivňuje normální fungování svalů a zdraví kostí. Hořčík pak přispívá ke snížení únavy, správnému fungování nervového systému, svalů či psychiky. Ve složení najdete také fosfor, měď, bor a křemík.

Ca-Zn-Mg je komplex minerálních látek s obsahem vápníku, zinku a hořčíku, díky kterému přispívá například ke snížení únavy

Ca-Zn-Mg je komplex minerálních látek, který je pro své účinky oblíbený jak mezi sportovci, tak i nesportující částí populace. Největší podíl má v doplňku vápník. Ten je pro naše tělo velmi důležitý, neboť má vliv na krevní srážlivost, látkovou přeměnu důležitou pro tvorbu energie, fungování svalů a trávicích enzymů. Mimo to však pomáhá udržet také zdravé kosti a zuby. Svou roli má v těle i obsažený hořčík, který přispívá ke snížení únavy a vyčerpání, rovnováze elektrolytů, správnému fungování nervového systému, psychiky či svalů. Je oblíbený například mezi sportovci, které trápí časté svalové křeče. Další obsaženou minerální látkou je pak zinek. Ten má v těle vliv na správnou látkovou přeměnu makronutrientů, mastných kyselin, udržení normální hladiny testosteronu, fungování imunity, a navíc pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem.

Kromě těchto tří zmíněných minerálních látek ve složení najdete také bor, křemík a fosfor, který pomáhá s udržením zdravých kostí. Nechybí však ani měď, která má vliv na fungování nervového systému, imunity a správný přenos železa v těle. Poslední důležitou složkou, kterou v tabletách najdete, je hydrochlorid kyseliny l-glutamové. Jedná se o neesenciální aminokyselinu, která funguje v mozku jako neurotransmiter. Doplněk je ve formě praktických tablet, a tak se snadno užívá.

Ca-Zn-Mg a jeho výhody

  • obsahuje vápník, zinek, hořčík a další důležité minerální látky
  • má vliv na správné fungování svalů, imunity, nervového systému a psychiky
  • pomáhá snižovat únavu a vyčerpání
  • přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi a rovnováze elektrolytů
  • je ve formě praktických tablet

Složení

Uhličitan vápenatý, maltodextrin, dikalciumfosfát, objemové činidlo (mikrokrystalická celulóza), sodná sůl karboxymethylcelulosy, oxid zinečnatý, povlakové látky (mastné kyseliny, hydroxypropylmetylcelulóza, glycerol, hydroxypropylcelulóza), protispékavé činidlo (stearan hořečnatý), oxid křemičitý, bezvodý síran měďnatý, kyselina l-glutámová, tetraboritan sodný, polyvinylpolypyrrolidon.

Dávkování

Užívejte 1-2 tablety denně.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty2 tablety*RI
Vápník 666 mg 83,2 %
Hořčík 233,4 mg 62,2 %
Fosfor 166 mg 23,7 %
Zinek 10 mg 100 %
Měď 0,66 mg 66 %
Křemík 13,4 mg -
Bor 6,7 μg -
Kyselina l-glutamová 66 mg -

*Referenční hodnota příjmu průměrné dospělé osoby (8400 kJ / 2000 kcal)

Upozornění

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Produkt není náhradou pestré a vyvážené stravy. Produkt není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením.