OstroVit Chaga extract 50 gCena: 198 Kč / 7,47 EUR


-
+

Popis

Chaga extract 50 g

Čaga obsahuje cenné polysacharidy, vitamíny, minerály a enzymy, které posilují činnost imunitního systému. Houba má navíc protizánětlivé vlastnosti, podporuje trávení, posiluje výkonnost, napomáhá vyživovat játra, ledviny, srdce, čistí krev a odstraňuje z těla škodlivé toxiny.

Chaga patří do skupiny tzv. medicinálních hub, protože obsahuje účinné látky a má prospěšný vliv na zdraví. Jedná se o dřevokaznou chorošovitou houbu, která roste, respektive parazituje na kůře listnatých stromů (nejčastěji břízy, buků, dubů, ale jilmů, olší, topolů a jeřabin).
Chaga kmen stromu napadne a obrůstá jeho kůru zvenčí i zevnitř. Ze stromu pak postupně vysává všechny důležité živiny a energii, díky čemu jich také velké množství sama obsahuje.
Chaga má dva druhy plodnice – dokonalé a nedokonalé (imperfektní). Dokonalé plodnice mohou pokrývat až polovinu obvodu kmene stromu a mají hnědou barvu a žlutohnědé podhoubí. Nedokonalé plodnice jsou menší a mohou se dožívat až několika desítek let. Starší plodnice jsou tmavší a mívají popraskaný povrch.
Plodnice se začínají tvořit až v době, kdy strom odumírá a podhoubí čagy tvoří podstatnou část jeho kmene.

Nejžádanější je čaga rostoucí na bříze, která má mít nejsilnější léčivé účinky.
Čagu není možné pěstovat, jedná se pouze o přírodní produkt divoce rostoucí v přírodě, kde se sbírá.

Čaga je houba, která se používá pro své očišťující vlastnosti – čistí krev, játra, regeneruje orgány a žlázy.
Sibiřská čaga uchovává mladost, podporuje zdraví a dlouhověkost. Díky svým účinným ochranným vlastnostem a vysokému stupni bezpečnosti je vedena jako „bylina prvotřídní kvality“. Je rovněž považována za vynikající ledvinové tonikum. Sibiřská čaga je velmi mocný antioxidant. Studie ukazují, že je mnohem účinnější čistič volných radikálů než téměř všechny další známé antioxidanty.

Čaga působí jako potravinová bylina a jedinečný výživový bylinný adaptogen (metabolický regulátor, který zvyšuje schopnost organismu adaptovat se na faktory okolního prostředí a odolávat stresu), bojovník s rakovinou, modulátor imunitního systému, anti-tumorový prostředek na podporu zdravé funkce jater, prostředek k posílení žaludečně-střevního traktu, dlouhověkosti, genové ochrany (štít DNA).

Člověk by měl užívat sibiřskou čagu, protože obsah melaninu v ní obsažený ovlivňuje, chrání a zlepšuje sluch, zrak, šišinku mozkovou, nadledvinky, nervový systém, pokožku, imunitní systém. Melanin také chrání DNA a jeho vliv na nervový systém z něj činí jednu z nejdůležitějších biologických sloučenin, důležitou pro udržení mentálního zdraví a dokonce pro rozvoj hlubších úrovní vědomí a inteligence. Čaga zlepšuje kouzlo našeho života, přičemž můžeme současně profitovat ze zdravého trávení, uzdravování, výživy a dlouhověkosti.

Také používání melaninu při dietách (v podobě Čagy) má velmi příznivé zdravotní účinky na orgány a části lidského těla.

Čaga v bodech:
- mimořádně silný antioxidant (největší obsah antioxidantů ze všech známých potravin na světě)
- vykazuje protirakovinné a protinádorové účinky, velmi účinný pomocník při chemoterapii a ozařování
- je antibakteriální
- má antizánětlivé a antitumorové účinky
- čistí játra
- zlepšuje a stimuluje imunitní systém, optimalizuje odolnost vůči nemocem a infekcím
- je regulátorem krevního cukru
- normalizuje hladinu cholesterolu
- působí proti stárnutí organismu (podporuje dlouhověkost)
- pozitivně ovlivňuje různá žaludeční onemocnění – gastritidu, onemocnění trávicího traktu včetně vředů a zácpy
- zlepšuje mozkové funkce, paměť, učíení.
Složení:
Extrakt z houby Chaga (Inonotus obliquus) standardizovaný na 40 % polysacharidů.

Upozornění: Výrobek může obsahovat mléko, vejce, lepek, sója, ořechy.
Nutriční informace v jedné dávce:
Polysacharidy 0.24 g
Nutriční informace v jedné dávce:
chaga600 mg
Dávkování:
Užívejte 1 dávku - 600 mg (1 odměrka) denně s jídlem, zapijte vodou. Použijte prosím odměrku, která je součástí balení (1 ml).