OstroVit Folic acid 90 tablet kyselina listováCena: 142 Kč / 5,36 EUR


-
+

Popis

Folic acid 90 tablet kyselina listová

Kyselina listová patří mezi vitamíny ze skupiny B (někdy se taky označuje jako vitamín B9 nebo folát). Společně s vitamínem B12 se podílí na tvorbě DNA, taky na dělení buněk v těle, tvorbě krve a růstových procesech. Ve zvýšeném množství ji potřebují těhotné ženy nebo ženy, které si přejí otěhotnět.

Je nezbytná pro mnoho metabolických procesů v naše těle. Její nedostatek je společně s nedostatkem železa příčinou anémie v rozvojových zemích. Její nedostatek v těhotenství má za následek vážné poškození plodu (rozštěpy nervové trubice).

- Přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství
- Přispívá k normální funkci imunitního systému
- Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
- Přispívá k normální krvetvorbě
- Přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu
- Podílí se na procesu dělení buněk
- Přispívá k normální funkci psychiky

Nedostatek kyseliny listové se projeví únavou, poruchou růstu a krvetvorby. Můžete trpět i poruchou trávení, změnami na sliznicích, především v ústech. Dostavuje se slabost, bledost, zapomnětlivost, výkyvy nálady.
Složení:
Plniva: mikrokrystalická celulóza, fosforečnan vápenatý, škrob, protispékavé látky: hořečnaté soli mastných kyselin, oxid křemičitý; kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová).

Upozornění: Výrobek může obsahovat mléko, vejce, lepek, sója, ořechy.
Průměrné nutriční informace v 1 tabletě:
Kyselina listová 400 mcg
Dávkování:
1 tabletu denně před jídlem. Upozornění: O dávce kyseliny listové u těhotných žen by měl rozhodnout lékař, proto je třeba přípravek užívat po konzultaci s lékařem.