OstroVit Magnesium citrate 400mg + B6 90 tabletCena: 155 Kč / 5,85 EUR


-
+

Popis

Magnesium citrate 400mg + B6 90 tablet

Citrát hořečnatý je lehce stravitelná forma hořčíku, která podporuje správnou funkci kostí, svalového systému a kognitivních funkcí. Hořčík přispívá ke správné funkci svalů, činnosti nervové soustavy, snížení křečí, míry únavy a vyčerpání.

Benefity citrátu hořečnatého:
- Dodává energii. Kyselina citronová je jednou z výchozích složek citrátového neboli Krebsova cyklu. Jedná se o složitý proces transformace potravy na buněčnou energii, na jehož konci stojí molekula ATP. Proto doplňky stravy obsahující citrát hořečnatý nejčastěji užívají sportovci za účelem energetického nabuzení před tréninkem

- Podporuje trávení. Citrát způsobuje zadržování vody ve stolici, zvyšuje pohyb střev a tak přispívá ke změkčení stolice, která snáze projde trávicím traktem. Pozor však na nadměrné dávky, které by mohly vést ke vzniku opačného problému se trávením a to průjmy

Vitamín B6 přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, přispívá k regulaci hormonální aktivity, k normální funkci imunitního systému, k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu. Mezi projevy nedostatku patří úzkost, nesoustředěnost, deprese, únava a podrážděnost.
Složení:
Hořečnaté soli kyseliny citrónové, plnidlo: mikrokrystalická celulóza; škrob, protispékavé látky: hořečnaté soli mastných kyselin, oxid křemičitý; pyridoxin hydrochlorid (vitamín B6).

Upozornění: Výrobek může obsahovat mléko, vejce, lepek, sója, ořechy.
Nutriční informace v jedné dávce:
Hořčík400 mg
Vitamín B6 - pyridoxin15 mg
Dávkování:
Užívejte 3 tablety denně před spaním.