OstroVit Omega 3 extreme 500 EPA / 250 DHA 180 kapslíCena: 674 Kč / 25,43 EUR


-
+

Popis

Omega 3 extreme 500 EPA / 250 DHA 180 kapslí

Omega 3 mastné kyseliny poskytují cennou kyselinu eikosapentaenovou (EPA) a kyselinu dokosahexaenovou (DHA), které jsou zásadní pro zdraví srdce a cév.

V důsledku konzumace velkého množství vysoce zpracovaných potravin v lidském těle stále více dominují nasycené mastné kyseliny namísto nenasycených forem sloučeniny. Omega-3 kyseliny jsou tedy považovány za jeden z nejvíce nedostatkových tuků v lidské stravě. Vzhledem k tomu, že nahrazování nasycených tuků nenasycenými tuky pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi, vyplatí se dbát na vhodný poměr konzumovaných tuků a zvýšení přísunu esenciálních nenasycených mastných kyselin, včetně omega-3 kyseliny v každodenní stravě.

EPA je prekurzorem několika látek, které jsou velmi důležité v lidské výživě, zejména mastné kyseliny dokosahexaenové (DHA), přítomnost EPA vyžadují leukotrieny, tromboxany a prostaglandiny, které ovlivňují agregaci krevních destiček v krvi. V organismu dochází také k přímému využití EPA, především v kloubech, vliv ale může mít i na náladu.

DHA je důležitá pro správnou funkci buněčných stěn, nervů, oka, imunity a kardiovaskulárního systému. Je důležitá také zejména v období dětství pro správný mentální rozvoj dítěte – pro lepší koncentraci a paměť. DHA se vyskytuje, jak už jsem se zmínil, v rybím oleji nebo i v rybách jako takových.
Složení:
Rybí olej, potahová kompozice (želatina, zvlhčovadlo: glycerol; čištěná voda).

Upozornění: Výrobek může obsahovat mléko, vejce, lepek, sója, ořechy.
Nutriční informace v jedné dávce:
DHA docosahexaenoic acid250 mg
EPA eicosapentaenoic acid500 mg
Rybí tuk koncentrát1000 mg
Dávkování:
Užívejte 1 kapsli denně, nejlépe po jídle. Pijte dostatečné množství vody.