OstroVit Vitamin D3 4000 IU + K2 100 tabletCena: 197 Kč / 7,43 EUR


-
+

Popis

Vitamin D3 4000 IU + K2 100 tablet

Jedná se o složení vitamínů získaných z přírodních surovin. Vitamin K2 MK-7 je forma vitaminu K2 dostupná v nejvyšší míře našemu organismu. Získává se z tradičního japonského fermentovaného sójového produktu, který je výsledkem fermentace bakterií Bacillus subtilis natto.

Lidské tělo vitamín D přirozeně získává ze stravy a pokožky, kde je produkován, pokud je vystavena ultrafialovému slunečnímu záření. Standardní jídelníček však většinou dostatečný příjem vitamínu D nezajišťuje, a v zimních měsících kdy není tolik slunce může tělo pociťovat jeho nedostatek.

Vitamín D je zodpovědný za normální vstřebávání fosforu, udržování zdravých kostí a zubů a bezproblémovou činnost svalů. V kombinaci s vitamínem K2 podporuje posílení kosterního systému, stimuluje vstřebávání vápníku a fosforu ve střevech, což dále ovlivňuje správnou mineralizaci kostí a zubům má také za následek zvýšení svalové síly a zabraňuje ztrátě svalové tkáně, urychluje spalování tuků a podporuje proces hubnutí. Kromě toho má vliv na zvýšení odolnosti těla vůči infekcím.

Vitamín K2 je nezbytný pro správné fungování těla, reguluje proces srážení krve a také ovlivňuje udržování normální minerální hustoty kostí. Je zodpovědný za správný transport vápníku z krve do kostní tkáně, což umožňuje udržení zdravých a silných kostí a zvyšuje jejich odolnost.
Složení:
Objemové činidlo: mikrokrystalická celulóza; škrob, cholekalciferol z lanolinu (vitamín D), protispékavé látky: hořečnaté soli mastných kyselin, oxid křemičitý; menachinon-7 MK-7 (vitamín K) odvozený z Bacillus subtilis natto.

Upozornění: Výrobek může obsahovat mléko, vejce, lepek, sója, ořechy.
Průměrné nutriční informace v 1 kapsli:
Vitamín D30.05 mg
Vitamín K0.05 mg
Dávkování:
Užívejte 1 porci (1/2 tablety) denně 30 minut před jídlem. Výrobek je určen pro dospělé. Před použitím je vhodné provést krevní test a poradit se svým lékařem nebo lékárníkem. Upozornění: Přípravek by neměli konzumovat lidé užívající antikoagulancia obsahující antagonisty vitaminu K (např. warfarin a acenokumarol).