OstroVit Zinc picolinate 200 tabletCena: 139 Kč / 5,25 EUR


-
+

Popis

Zinc picolinate 200 tablet

Zinek ve formě pikolinátu zinečnatého jakožto vysoce biologicky dostupné formě. Zinek přispívá zejména k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky, k normální funkci imunitního systému a normálním rozpoznávacím funkcím.

Pikolinát zinečnatý je chelátová forma zinku, který obsahuje přibližně 19 % zinku. Kyselina pikolinová je přírodní chelátor minerálů produkovaný z aminokyseliny tryptofanu a to v játrech a ledvinách. Je transportován do slinivky břišní odkud je během trávení vylučována do tenkého střeva. Tam na sebe váže minerály, např. zinek a usnadní tak jeho absorpci - podporuje vstřebávání.

Rychle se vstřebává do krevního oběhu a proto je vysoce účinný.
Pikolinát zinečnatý je vhodný při prevenci a léčbě jater nebo zvětšení prostaty. Posílí imunitní systém a chrání buňky před oxidativním stresem a tím předchází nemocem jako je Alzheimerova choroba, srdeční selhání nebo ateroskleróza. Podporuje produkci testosteronu, který je nezbytný pro tvorbu svalové hmoty.
Složení:
Plnivo: mikrokrystalická celulóza; škrob, pikolinát zinečnatý (zinek), protispékavé látky: fosforečnany vápenaté; pikolinát zinečnatý (zinek), protispékavé látky: hořečnaté soli mastných kyselin, oxid křemičitý.
Nutriční informace v jedné dávce:
Zinek15 mg
Dávkování:
1 tableta denně po jídle.

Mohlo by Vás také zajímat