VitaHarmony Vápník hořčík zinek 120 tabletCena: 140 Kč / 5,28 EUR


-
+

Popis

Vápník hořčík zinek 120 tablet

Účinné trojkombo vápníku, hořčíku a zinku pro zdraví kloubů, kostí a svalů.

Kromě utváření tělesné konstrukce se vápník podílí i na vedení nervových vzruchů, uplatňuje se při srážení krve. Je důležitý pro normální činnost svalů, trávicích enzymů a podílí se na dělení a specializaci buněk.

Hořčík přispívá k normální funkci svalů, je potřebný při energetickém metabolismu a elektrolytické rovnováze. Nedostatek hořčíku ve svalech poznáte podle svalových křečí, které se objevují hlavně v noci. Když chybí v těle hořčík, poznáte to nejen podle svalů, ale i podle nervů.

Zinek se podílí na procesu dělení buněk. Přispívá k normálnímu metabolismu kyselin, zásad, cukrů, makroživin, mastných kyselin a vitamínu A. Patří mezi antioxidanty a napomáhá tak k ochraně buněk před působením volných radikálů.
Složení:
Vápník (uhličitan vápenatý) , hořčík, zinek (oxid zinečnatý), mikrokrystalická celulóza, stearan hořečnatý, oxid křemičitý, hydropropylmethylcelulóza, mikrokrystalická celulóza, středně řetězcové triglyceridy, kyselina stearová, oxid titaničitý.
Průměrné nutriční informace v 1 tabletě:
Hořčík130 mg
Vápník330 mg
Zinek8 mg
Dávkování:
1 - 2 tablety denně během jídla. Tabletu zapijte tekutinou. Skladování: Na suchém a chladném místě v uzavřeném obalu, mimo dosah dětí! Minimální trvanlivost do data uvedeného na obalu. Upozornění: Obsah začněte užívat pouze z nepoškozeného bezpečnostního obalu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno dětem do 3 let. Není určeno jako náhrada pestré stravy.