Penco Magnesium liquid 25ml 250mg pomerančCena: 22 Kč / 0,83 EUR


-
+

Popis

Magnesium liquid 25ml 250mg pomeranč

Jednorázová ampule s optimální tekutou dávkou 250 mg hořčíku v chelátová formě, kterou naše tělo dokáže rychle využít. Doporučujeme pro doplnění ztrát hořčíku v organizmu a ke zmírnění svalových křečí během výkonu.

Hořčík (Magnesium) plní řadu důležitých funkcí při regulaci energetického metabolismu. Zajišťuje svalovou a nervovou aktivitu.

V doplňku stravy Penco ® Magnesium Liquid je hořčík přítomen v chelátové formě jako bisglycinát hořečnatý. V bisglycinátu je hořčík vázán na 2 molekuly aminokyseliny: glycin – magnesium – glycin (AK-Mg-AK). Tato forma je pro organismus snadno dostupná a rychle využitelná.

Hořčík přispívá k:
- Normální syntéze bílkovin
- Normální činnosti svalů
- Elektrolytické rovnováze

Nedostatek hořčíku vede u sportovců k oslabení a vyčerpání svalů, což se projevuje poklesem výkonnosti. Snížená hladina hořčíku bývá u sportovců poměrně častá a jeho doplňování formou doplňků stravy je doporučováno jako důležitá prevence křečí. Ztráty hořčíku potem jsou značné zejména u sportovců, kteří trénují nebo závodí v horkých klimatických podmínkách.

Zvýšená fyzická aktivita může zvýšit potřebu nejen hořčíku, ale i zinku, který je rozhodující složkou imunitního systému.

Penco® Magnesium Liquid je obohacen vitamínem B6. Ten přispívá k:

- Normálnímu metabolizmu bílkovin a glykogenu
- Snížení únavy a vyčerpání
- Regulaci hormonální aktivity

Magnesium Liquid je vhodný pro všechny sporty, u nichž v důsledku přetížení svalů hrozí riziko svalových křečí.
Složení:
Purifikovaná voda, bisglycinát hořečnatý, regulátor kyselosti: kyselina citrónová monohydrát, ovocný koncentrát: koncentrát pomerančové šťávy, aroma: pomeranč, konzervační látka: kyselina sorbová, sladidla: Acesulfam K, sukralóza, steviol-glykosidy rebaudiosid A 97%, vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid), barviva: beta-karoten, beta-apo-8´karotenal (C30).
Nutriční informace v jedné dávce:
Hořčík250 mg
Vitamín B6 - pyridoxin1.4 mg
Dávkování:
1 ampule (25 ml) se vypije bez ředění nebo se zředí hypotonickým nápojem. Doporučujeme 30-60 min před spaním pro doplnění hořčíku. Při zvýšené fyzické aktivitě se používá preventivně 1 dávka několik dnů před výkonem. Při dlouhodobém vytrvalostním výkonu doporučujeme 1 dávku při prvních příznacích únavy a svalových křečí. Upozornění: Před použitím důkladně protřepat! Nepřekračujte doporučené denní dávkování, tj. 1 ampule denně. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Výrobek není určen pro děti. Ukládat mimo dosah dětí! V případě jakýchkoli obtíží po užití přípravku přerušte jeho užívání. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím.