Penco X-ride shot 25 mlCena: 24 Kč / 0,91 EUR


-
+

Popis

X-ride shot 60 ml

Penco® X-RIDE Shot je tekutý stimulant bez cukru v jednorázových ampulích. Obsahuje unikátní kombinaci biologicky aktivních látek kofeinu – synefrinu – taurinu a vitamínů B6 a B12 pro celkové povzbuzení organismu.

Jedna ampule Penco® X-RIDE Shot 60 ml obsahuje:
1.200 mg kofeinu, který pomáhá zlepšit soustředění a zvýšit vytrvalostní výkon
2.1000 mg taurinu
3.11 mg extraktu z pomerančovníku Citrus aurantium s vysokým obsahem synefrinu (analog efedrinu)
4.Vitamíny B6 a B12, které přispívají k normální činnosti nervové soustavy a ke snížení únavy a vyčerpáníPenco® X-RIDE Shot je tekutý kofeinový stimulant se sladidly a s příjemnou chutí bílého grapefruitu. Hlavní funkční složkou je kofein. Jeho pozitivní účinky na zlepšení mentálních a fyzických schopností byly potvrzeny mnoha studiemi. Byla uznána role kofeinu na zlepšení mentálních schopnosti jako je pohotovost, duševní čilost, soustředění, paměť, schopnost učení, rozhodování se v kritických okamžicích nebo lepší adaptace na stres, vyvolaný fyzickou aktivitou a to v dávkách již od 75 mg kofeinu.

Pozitivní účinek kofeinu na zvýšení vytrvalostního výkonu byl podle stanoviska EFSA prokázán v dávce 3 mg/kg tělesné hmotnosti (TH) a to 1 hodinu před výkonem. U 55 kg sportovkyně to odpovídá 165 mg kofeinu a u 90 kg sportovce pak 270 mg. Pro srovnání instantní káva obsahuje 60-90 mg kofeinu, překapávaná 75-125 mg, silný čaj 60-75 mg a cola 40-50 mg. Při vyšším dávkování kofeinu (4 mg/kg TH ) bylo zjištěno, že stejná fyzická zátěž je vnímána jako méně náročná a vyžaduje menší úsilí. Za bezpečnou dávku je podle EFSA považován denní příjem kofeinu 300 mg.

Povzbuzující efekt kofeinu je v Penco® X-RIDE Shot zesílen extraktem z pomerančovníku Citrus aurantium, který se často používá v tradiční čínské medicíně pro urychlení metabolismu tuků. Penco® X-RIDE Shot je navíc obohacen vitamíny B6 a B12, které podporují normální psychickou činnost, zmírňují únavu a pomáhají předcházet pocitu vyčerpání.

Penco® X-RIDE Shot je vhodný nejenom při sportu, ale i při studiu, zábavě nebo pro řidiče a manažery.
Složení:
voda čištěná, taurin 1,7% , regulátor kyselosti: kyselina citronová, kofein 0,33 %, aroma ( stabilizátor E414, E445), sladidla: sukralosa a acesulfam K, extrakt z pomerančovníku Citrus aurantium ( (95% Synefrin), konzervační látky: sorban draselný a benzoan sodný, vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid), barvivo: riboflavin-5-fosfát, vitamín B12 (kyanokobalamin)

Aktivní složky v denní dávce (60 ml): taurin 1000 mg, kofein 200 mg, extrakt Citrusaurantium 11 mg, z toho Synefrin 10 mg, vitamín B6 1,4 mg (100% RHP*), vitamín B12 2,5µg (100% RHP*) *Referenční hodnota příjmu.
Vitamíny a minerály v 1 denní dávce:
Vitamín B12 - kobalamin2.5 mg
Vitamín B6 - pyridoxin1.4 mg
Aminokyseliny v 1 denní dávce:
Taurin1000 mg
Obsah ostatních účinných látek v 1 denní dávce:
Citrus Aurantium Extrakt11 mg
Kofein200 mg
Dávkování:
1 ampule (60 ml) se vypije bez ředění nebo se zředí hypotonickým nápojem. Používá se 1 hod před fyzickou zátěží. Kofeinový efekt se objevuje po 10-15 minutách a trvá 2-4 hodiny. Ti, kteří chtějí maximálně využit stimulační účinky kofeinu by se měli jeho konzumaci vyhnout alespoň jeden den před závodem. Kofeinový efekt bývá individuální, závisí na věku, váze, pohlaví… Pokud začínáte s používáním Penco® X-RIDE Shot, doporučujeme jeho stimulační účinky vyzkoušet nejprve sami na sobě a začít s nižším dávkováním, asi 1/2 ampule (100 mg kofeinu). Načaté balení pak skladujte v lednici a spotřebujete do 1 týdne. Skladujte a uchovávejte při teplotě do 10-25 o C. Upozornění: Obsahuje kofein (200 mg/60 ml) - není vhodné pro děti a těhotné ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování, tj. 1 ampuli denně. Nemíchejte s alkoholem. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nevhodné pro osoby citlivé na kofein. Ukládat mimo dosah dětí! Dbejte na různorodou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. V případě jakýchkoli obtíží po užití přípravku přerušte jeho užívání. Doplněk stravy, vhodný i pro sportovce