GymBeam Ca-Zn-Mg 120 tblCena: 191 Kč / 7,20 EUR


-
+

Popis

Ca-Zn-Mg je komplex minerálních látek obsahující především vápník, zinek a hořčík. Díky zmíněnému vápníku ovlivňuje normální fungování svalů a zdraví kostí. Hořčík pak přispívá ke snížení únavy, správnému fungování nervového systému, svalů či psychiky. Ve složení najdete také fosfor, měď, bor a křemík.

Ca-Zn-Mg je komplex minerálních látek s obsahem vápníku, zinku a hořčíku, díky kterému přispívá například ke snížení únavy

Ca-Zn-Mg je komplex minerálních látek, který je pro své účinky oblíbený jak mezi sportovci, tak i nesportující částí populace. Největší podíl má v doplňku vápník. Ten je pro naše tělo velmi důležitý, neboť má vliv na krevní srážlivost, látkovou přeměnu důležitou pro tvorbu energie, fungování svalů a trávicích enzymů. Mimo to však pomáhá udržet také zdravé kosti a zuby. Svou roli má v těle i obsažený hořčík, který přispívá ke snížení únavy a vyčerpání, rovnováze elektrolytů, správnému fungování nervového systému, psychiky či svalů. Je oblíbený například mezi sportovci, které trápí časté svalové křeče. Další obsaženou minerální látkou je pak zinek. Ten má v těle vliv na správnou látkovou přeměnu makronutrientů, mastných kyselin, udržení normální hladiny testosteronu, fungování imunity, a navíc pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem.

Kromě těchto tří zmíněných minerálních látek ve složení najdete také bor, křemík a fosfor, který pomáhá s udržením zdravých kostí. Nechybí však ani měď, která má vliv na fungování nervového systému, imunity a správný přenos železa v těle. Poslední důležitou složkou, kterou v tabletách najdete, je hydrochlorid kyseliny l-glutamové. Jedná se o neesenciální aminokyselinu, která funguje v mozku jako neurotransmiter. Doplněk je ve formě praktických tablet, a tak se snadno užívá.

Ca-Zn-Mg - GymBeam

Ca-Zn-Mg a jeho výhody

  • obsahuje vápník, zinek, hořčík a další důležité minerální látky
  • má vliv na správné fungování svalů, imunity, nervového systému a psychiky
  • pomáhá snižovat únavu a vyčerpání
  • přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi a rovnováze elektrolytů
  • je ve formě praktických tablet

Složení

Uhličitan vápenatý, hydrogenfosforečnan vápenatý, oxid hořečnatý, objemové činidlo (mikrokrystalická celulóza), kyselina L-glutamová, protihrudkující činidlo (stearan hořečnatý), bezvodý síran měďnatý, oxid zinečnatý, oxid křemičitý, tetraboritan sodný, povlakové látky (hypromelóza, hydroxypropylcelulóza, modifikovaný škrob, triglyceridy se středně dlouhým řetězcem, mastek).

Dávkování

Užívejte 1-2 tablety denně.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty 2 tablety *RI
Vápník 666,8 mg 83,4 %
Hořčík 233,3 mg 62,2 %
Fosfor 166 mg 23,7 %
Zinek 10 mg 100 %
Měď 0,66 mg 66 %
Křemík 13,4 mg -
Bor 66 μg -
Kyselina l-glutamová 66 mg -

*Referenční hodnota příjmu průměrné dospělé osoby (8400 kJ / 2000 kcal)

Upozornění

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Produkt není náhradou pestré a vyvážené stravy. Produkt není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením.