GymBeam Lyofilizovaný červený rybíz 100 gCena: 179 Kč / 6,75 EUR


-
+

Popis

Lyofilizovaný červený rybíz potěší všechny milovníky příjemně nakyslých plodů. Svou chutí i vůní jsou od těch čerstvých k nerozeznání. Rozdíl je pouze ve struktuře. Při sušení mrazem jsou zbaveny vody, a tak se vám do rukou dostanou perfektně křupavé kousky bez jakýchkoliv přídatných látek. Ideální na kaši, do dezertů nebo na samostatné mlsání.

Lyofilizovaný červený rybíz obsahuje křupavé kousky perfektně zralých plodů, které si vás získají svou podmanivou chutí i vůní

Lyofilizovaný červený rybíz jsou lahodné, mrazem sušené plody tohoto ovoce, které si vás získají už při prvním ochutnání. Sbírají se v období nejvyšší zralosti, díky čemuž jsou chutí a vůní od čerstvých plodů prakticky nerozeznatelné. Hlavní rozdíl je ve struktuře. Čerstvé ovoce v ústech rozkousnete a vyteče z něj šťáva. U lyofilizovaných plodů je to ovšem jinak. Během šetrného zpracování jsou zbaveny prakticky veškeré vody. Díky tomu při skousnutí uslyšíte typické křupnutí. Pokud ovšem lyofilizovaný červený rybíz nasypete do jogurtu, mléka nebo je smícháte s jinou tekutinou, nasaje vodu a pak už je od čerstvých při konzumaci prakticky k nerozeznání.

Kromě autentické chutě a vůně si ovoce při lyofilizaci zachovává také velké množství prospěšných látek. Řada z nich by při běžném sušení horkým vzduchem byla zničena. Lyofilizace je tak mnohem šetrnější a lepší volbou zpracování a konzervace. Díky tomu má i mnohem delší trvanlivost než čerstvé plody. To z mrazem sušeného ovoce dělá perfektního parťáka třeba na túry, při kterých by se mohlo to čerstvé v batohu rozmačkat. Navíc máte jistotu, že vám tento snack i v malém množství dodá dobrou energii na další treky. A pokud jste fanoušky jednoduchého složení, potěší vás jistě i fakt, že neobsahuje žádný přidaný cukr ani jiné složky.

Využití najde lyofilizované ovoce ovšem také v kuchyni. Nejspíš se neudržíte a budete ho často mlsat samostatně rovnou z balíčku. Můžete ho ovšem zakomponovat také do různých dobrot. Skvěle se hodí na ovesné kaše, do jogurtů, domácí granoly, smoothies či pudinků. Vytvořit z něj můžete ale i zdravé dezerty. Nadrcené kousky ovoce vyniknou perfektně v těstech na sušenky, bábovky i rolády. Hodí se ovšem i do různých krémů, ale také jako zdobení. Jedná se zkrátka o univerzální dobrotu, která nesmí chybět ve spíži žádného milovníka ovoce a zdravého mlsání.

Lyofilizovaný červený rybíz a jeho výhody

 • mrazem sušený červený rybíz, který si zachovává maximum prospěšných živin
 • vyniká svou autentickou chutí a vůní
 • neobsahuje přídatné látky
 • je bez přidaného cukru
 • je zpracováno nejšetrnějšími procesy
 • perfektně křupe
 • oproti čerstvému ovoci je trvanlivější
 • ideální jako samostatný snack
 • hodí se do kaší, jogurtů a smoothies
 • dá se přidat do těsta i krému v dezertech
 • perfektně se hodí na zdobení sladkých dobrot

Složení

Lyofilizovaný červený rybíz.

Dávkování

Konzumujte kdykoli během dne jako součást vyvážené stravy.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční hodnoty 100 g
Energetická hodnota 1236 kJ / 294 kcal
Tuky 0,7 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 0,1 g
Sacharidy 76 g
- z toho cukry 28 g
Bílkoviny 7,9 g
Sůl 0,01 g

Upozornění

Uchovávejte na suchém místě mimo přímé sluneční záření při pokojové teplotě.